Smučarsko-skakalna sezona 2016/2017 zaključena.

26. Marec 2017 - 12:19 -- Mateja Skrinar

Za nami je zadnja tekma v svetovnem pokalu smučarskih skokov. Ogledali smo si lahko samo eno serijo, saj je bila druga odpovedana zaradi premočnega vetra.

Zmagovalec prve serije in tako celotne tekme, je Stefan KRAFT (AVT), ki je poletel najdlje - 250 metrov - osvojil je 244,3 točke. Andreas WELLINGER (NEM) je bil drugi, z 8,1 točkami zaostanka za Kraftom in 12,3 točke prednosti pred tretjouvrščenim. Wellingerjeva daljava je bila 238,5 metrov in osvojil je 236,2 točke. Noriaki KASAI (JAP) je končal sezono na stopničkah. Z daljavo 239ih metrov je osvojil 223,9 točk, kar je zadostovalo za tretje mesto.
Peter PREVC je zadnjo tekmo končal na 6. mestu. Tik pred njegovim skokom so znižali naletno mesto, zaradi česar je dobil nekaj točk za veter. Osvojil je 211,9 točk - njegova daljava pa je bila 229 metrov. Je pa danes prišel na vrsto Jurij TEPEŠ, ki je na koncu bil 8. (209,9 točk). Po včerajšnji končani tekmi je povedal, da bi lahko sodniki počakali na boljše vetrovne razmere, preden so mu dovolili skočiti. Sicer včeraj ni imel sreče, je imel pa nekaj več sreče danes. Poletel je 231,5 metrov. Domen PREVC je danes osvojil 17. mesto - 226,5 metrov in 193,8 točk, Jernej DAMJAN pa 24. - 212 metrov, 189,5 točk. Zadnji Slovenec, ki je bil po seštevku uvrščen na tekmo, je bil tudi Anže LANIŠEK, ki pa je bil uvrščen na 25. mesto (212,5 metrov, 185 točk).

Polet Jurija Tepeša:

Diskvalificirali so Daniel-a Andre-ja TANDE-JA (NOR), ki bi moral skočiti pred Domnom. Imel je neprimeren dres, zaradi česar ni osvojil nobenih točk za svetovni pokal. Dali so mu možnost skočiti v drugi seriji, ko je uredil težave z dresom. A bi samo zaradi ene serije osvojil tako ali tako samo 1 točko. Kot že rečeno, organizatorji so želeli končati drugo serijo, a so hitro prekinili. Od naših je imel možnost skočiti Jernej DAMJAN, ki pa je skočil 226 metrov - kar bi bil njegov osebni rekord, če bi serija obveljala.

Slika(VIR: fis-ski.com)
(Na sliki: Današnji zmagovalci - Andreas Wellinger, Stefan Kraft, Noriaki Kasai.)

V skupnem seštevku poletov je zmagal Stefan KRAFT (AVT) z 445 točkami. Andreas WELLINGER (NEM) je drugi z 112 točkami zaostanka (skupno 333 točk), Kamil STOCH (POL) pa tretji z 279 točkami. Petru PREVCU je uspelo na koncu osvojiti 5. mesto z 196 točkami, Jurij TEPEŠ je bil 8. (144 točk), Domen PREVC pa 9. (138 točk). Jernej DAMJAN je bil na 18. mestu, ki si ga je delil z Dawid-om KUBACKI-JEM (POL) (55 točk). Anže SEMENIČ je osvojil 26. mesto (33 točk), Anže LANIŠEK 31. mesto (23 točk) in Cene PREVC 41. mesto (7 točk).

(Na sliki: Zmagovalci skupnega seštevka v poletih - Andreas Wellinger, Stefan Kraft, Kamil Stoch.)

V skupnem seštevku svetovnega pokala je zmagal Stefan KRAFT (AVT) z 1665 točkami. Kamil STOCH (POL) je drugi z 1524 točkami (do zmage mu je zmanjkalo 141 točk). Daniel Andre TANDE (NOR) je tretji z 1201 točkami. Na šestem mestu je ostal Domen PREVC, z 963 točkami.
Petru PREVCU je tudi tukaj uspel pridobiti eno mesto in je tako na koncu osvojil 9. mesto (716 točk). Jurij TEPEŠ je na koncu osvojil 20. mesto (326 točk), Jernej DAMJAN 28. mesto (149 točk), Anže LANIŠEK 33. mesto (98 točk), Cene PREVC 40. mesto (67 točk), Anže SEMENIČ 45. mesto (41 točk) in Bor PAVLOVIČ 67. mesto (3 točke).

(Na sliki: Zmagovalci skupnega seštevka svetovnega pokala - Kamil Stoch, Stefan Kraft, Daniel Andre Tande.)

seštevku pokala narodov so zmagali POLJAKI (5833 točk) z 247 točk prednosti, drugi AVSTRIJCI (5586 točk) in tretji NEMCI (5513 točk). SLOVENCI so osvojili 5. mesto (3713 točk).

(Na sliki: Poljska reprezentanca, zmagovalci seštevka pokala narodov.)