Search Modal

Main Area

Main

Tilen Bartol do svojega najboljšega rezultata v karieri!

Včerajšnje kvalifikacije so nam pokazale, da se bomo lahko danes razveselili dobrih rezultatov. In tako se je tudi zgodilo.

Tilen BARTOL je bil v prvi seriji uvrščen na odlično drugo mesto. Skočil je fenomenalnih 136 metrov in bil slabši samo še od Kamila STOCHA (POL). Stoch je skočil pol metra manj, a je zaradi vetrovnega pribitka prevzel vodstvo za samo 1,4 točke. Junshiro KOBAYASHI (JAP) se je z najdaljšo daljavo prve serije 137 metrov uvrstil na tretjo mesto.
Kot zanimivost lahko omenimo, da se v finalno serijo ni uspelo uvrstiti Stefanu KRAFTU (AVT), ker ga je premagal Jelar.

Skok Bartola iz prve serije:

Med deseterico se je znašel tudi Peter PREVC, ki je z daljavo 129 metrov bil 7. Jernej DAMJAN je bil tudi zadovoljen z svojo daljavo 126-ih metrov, saj je osvojil 16. mesto. Žiga JELAR je bil z 125,5 metri na 18. mestu, ki si ga je delil z nemcem Davidom SIEGLOM. V finalno serijo se je uvrstil tudi Timi ZAJC (118,5 metrov).
V finalno serijo se nista uvrstila samo Anže SEMENIČ in Domen PREVC.

Upali in držali smo pesti, da bi se veter ponovno poklopil za Tilena BARTOLA. A se je žal pred njegovim skokom obrnil in smo morali počakati vsaj 10 minut, da so se razmere poklopile. Z stabilnejšimi razmerami je skočil 133,5 metrov, kar je zadostovalo za uvrstitev na 5. mesto (268,9 točk). To je njegova najboljša uvrstitev v karieri.

Skok Bartola iz druge serije:

Je pa zmaga tudi na današnji tekmi šla v roke Kamila STOCHA (POL). Z 139,5 metri je imel daljavo dneva ter 7,6 točk prednosti (skupno 283,4 točke) pred drugouvrščenim Richardom FREITAGOM (NEM). Freitag se kljub slabim vremenom ni vdal in je skočil 137 metrov (275,8 točk). S tem je pridobil kar 4. mesta. Anders FANNEMEL (NOR) je prilezel iz 5. mesta na 3. - 136,5 metrov in 270,2 točke.
Tudi Junshiro KOBAYASHI (JAP) ni imel sreče in je na koncu nekaj izgubil - končal je kot 4. (131,5 metrov, 269,2 točke).

Skok Stocha iz druge serije:

Tudi ostali Slovenci so bili z rezultati zadovoljni. Peter PREVC je z odlično daljavo (138 metrov) osvojil 8. mesto (266,9 točk), kar je bila tudi njegova želja. Samo tako naprej! Tudi Jernej DAMJAN je nekaj mest pridobil in na koncu osvojil 13. mesto (138 metrov, 259,3 točke). Žiga JELAR je bil 21. (124 metrov, 238,6 točk), Timi ZAJC pa 22. (134 metrov, 237,4 točk).

Skok Petra iz druge serije:

V skupnem seštevku novoletne turneje je tako vodilni Kamil STOCH (POL) z 563,1 točke, sledita mu pa Richard FREITAG (NEM) (551,3 točke) in Dawid KUBACKI (POL) (530,8 točk). To je od včeraj ostalo nespremenjeno. Po skupnem seštevku novoletne turneje je naš najboljši Tilen BARTOL (9. mesto, 510,6 točk).

Trenutno je v skupnem seštevku svetovnega pokala vodilni Richard FREITAG (NEM) z 710imi točkami. Z 187 točk zaostanka mu sledi Kamil STOCH (POL) (523 točk), tretji pa je Andreas WELLINGER (NEM) z 449imi točkami.
Jernej DAMJAN je uvrščen na 11. mesto (215 točk - pridobil je 1. mesto), Peter PREVC na 19. (120 točk - pridobil je 2. mesti), Tilen BARTOL na 23. (88 točk - pridobil 5. mest), Anže SEMENIČ na 25. (71 točk), Timi ZAJC na 30. (52 točk), Žiga JELAR na 37. (22 točk) ter Domen PREVC na 44. (5 točk).

Jutri so skakalci prosti, se pa selijo v Innsbruck (Avstrija). Kvalifikacije bodo 03.01. ob 14:00 uri.