Luka Dončić z avtoritativnim zabijanjem obroč kaznoval za neposlušnost (VIDEO)

3. Junij 2017 - 11:17 -- Matej Petek

Ta mu namreč v zaključku sezone ni bil najbolj naklonjen. Tako je tudi na prvi tekmi polfinala zgrešil vse 4 mete iz igre ter storil nekaj nespametnih napak. Toda na drugi tekmi polfinalne serije je skupaj z Realom zopet navdušil ter z odlično predstavo svojemu moštvu pomagal do visoke zmage proti Unicaji. Dončić je tokrat v 23 minutah igre dosegel 11 točk (met 2/3, 1/2 za 3, 6/6 prosti meti) ter bil s 6 podajami in 5 skoki, najboljši podajalec in skakalec njegovega moštva. Na srečanju je imel višji statistični indeks od Dončića le njegov soigralec Jaycee Carroll, ki je v 23 minutah vknjižil kar 29 točk (met 10/15, 8/11 za 3).

Tekma je bila pravzaprav odločena že v prvem polčasu, ki so ga domačini dobili za 24 točk, na koncu pa je razlika znašala visokih 29 točk (101:72). Ključna je bila 2. četrtina, ki jo je Real dobil z izidom 30:10. To je bila tudi četrtina, v kateri je blestel Dončić, ki je zopet navduševal z atraktivnimi potezami.

V vrstah Unicaje, ki za razliko od prve tekme tokrat ni pokazala podobne borbenosti, je največ točk zbral Kyle Fogg (12 točk, met 4/9), Alen Omić pa se je poškodoval že v prvem polčasu ter nato v nadaljevanju ni več stopil na parket. V 10 minutah je sicer zbral 4 točke (met 2/3) in 2 skoka. Serija v kateri Real vodi z 2:0, se sedaj seli v Malago.