Search Modal

Main Area

Main

Stjernen do prve zmage v svetovnem pokalu!

Začel se je tudi svetovni pokal v poletih - na Külmu (Tauplitz/ Bad Mitterndorf, Avstrija). To je letalnica, na kateri je predlani Peter Prevc poletel 244 metrov in s tem postavil rekord skakalnice. Žal se tekme za smučarske polete nista udeležila Robert Kranjec in Jurij Tepeš.

Andreas STJERNEN (NOR) je danes dosegel svojo prvo zmago v karieri. Z poletoma dolgima 229 in 226 metrov je dosegel 407,6 točk, kar je bilo dovolj za zmago. Daniel Andre TANDE (NOR) je v drugi seriji poletel najdlje - 240,5 metrov, zaradi česar je pridobil kar 5. mest. V prvi seriji je bil namreč na 7. mestu (210,5 metrov). Svojo formo sta Norvežana sicer že pokazala na včerajšnjih kvalifikacijah, kjer je bilo osvojeno mesto obratno. Današnje stopničke je osvojil tudi Švicar Simon AMMANN, ki je iz prve serije izgubil eno mesto. Z poletoma 218 in 227,5 metrov se je uvrstil na 3. mesto samo za 9 desetink razlike. Toliko je namreč zmanjkalo četrtouvrščenemu, Robertu JOHANSSONU (NOR)

Polet Tandeja iz druge serije:

Peter PREVC je bil na današnji tekmi zelo blizu svojih prvih stopničk v letošnji sezoni. V prvi seriji je poletel 219 metrov, kar ga je uvrstilo na 3. mesto. V drugi seriji mu žal veter ni šel na roke, je pa vseeno izvlekel 214 metrov. To je bilo dovolj za 6. mesto. Z svojim drugim skokom je bil sicer vidno nezadovoljen.
Anže SEMENIČ je z drugim odličnim skokom končal kot 8. (211,5 metrov prva serija, 220,5 metrov druga serija). Domen PREVC je za zgolj 4,6 točk izpadel iz najboljše deseterice. Njegov stil letenja se od lani še zmeraj ni preveč spremenil, a zanj se očitno obnese. Z poletoma 205 in 211 metrov je tekmo končal kot 11. Tilen BARTOL je v prvi seriji zamudil svoj odskok (190,5 metrov), kar je poskusil popraviti v drugi. Z 206,5 metrov dolgim poletom se je uvrstil na 18. mesto.
Jernej DAMJAN je v prvi seriji poletel 218,5 metrov, zaradi česar je bil uvrščen na 4. mesto. V drugi seriji je poletel 10 metrov dlje, a ker so mu nadknadno ugotovili nepravilnosti pri dresu (razlog: prepustnost dresa), je bil diskvalificiran. Drugače bi bil osvojil 5. mesto.
V finalno serijo se ni uspel uvrstiti samo Žiga JELAR (177 metrov).

Skok Damjana, po katerem je bil diskvalificiran:

Po današnji tekmi so v skupnem seštevku poletov razvrščeni tako kot so zmagali. Andreas Stjernen vodi, drugi je Daniel Andre Tande, tretji pa Simon Ammann.

Po polovici tekem letošnje sezone, je vodilni v skupnem seštevku svetovnega pokala Kamil STOCH (POL) z 733 točkami. Z 22 točk zaostanka mu sledi Richard FREITAG (NEM) (711 točk), tretji pa je Andreas WELLINGER (NEM) z 585 točkami.
Jernej DAMJAN je uvrščen na 13. mesto (276 točk - izgubil eno mesto), Peter PREVC na 17. (200 točk - pridobil eno mesto), Anže SEMENIČ na 24. (109 točk), Tilen BARTOL na 25. (101 točk), Timi ZAJC na 30. (70 točk), Žiga JELAR na 37. (36 točk), Domen PREVC na 38. (31 točk - pridobil 6. mest) ter Nejc DEŽMAN na 47. (6 točk).