Main Area

Main

Freitag z odličnim drugim skokom do presenetljive zmage.

Tokratna postaja je Nizhny Tagil, Rusija. To postojanko so izpustili Japonci, medtem ko imajo drugi na to skakalnico lepše spomine.

Po prvi seriji je bil na vrhu najboljših Karl GEIGER (NEM), z 131imi metri. Daniel Andre TANDE (NOR) je postavil nov rekord skakalnice - kar 141 metrov. A je zaradi vetrovnega odbitka zasedel drugo mesto. Tretji je bil Stefan KRAFT (AVT) (133 metrov).
Razveselilo nas je, da je z svojim skokom bil zadovoljen tudi Peter PREVC. Skočil je 131,5 metrov, zaradi česar se je uvrstil na 6. mesto. Anže SEMENIČ je bil z 130imi metri 14, Jernej DAMJAN 16. (127,5 metrov), Timi ZAJC pa 27. (119,5 metrov).
Anžetu LANIŠKU je do uvrstitve v finalno serijo zmanjkalo 6,4 točke Prav tako se nista uvrstila Tilen BARTOL in Robert KRANJEC.
Jurij TEPEŠ je izpustil tekme v Rusiji zaradi slabe forme, nadomestil pa ga je mlad Zajc. Prav tako še vedno ni Domna PREVCA.

Rekord Daniela Andreja Tandeja:

Finalna serija je bila pa popolnoma nova zgodba. Tretje mesto (264,3 točke) je osvojil Johann Andre FORFANG (NOR) ki je izboljšal rekord skakalnice svojega rojaka za pol metra - 141,5 metrov. Iz prve serije je tako pridobil 10. mest in to je bilo dovolj za uvrstitev na stopničke. Daniel Andre TANDE (NOR) je ohranil svojo prednost in z 134imi metri ostal na drugem mestu (266,9 točk). Richard FREITAG (NEM) je pa bil pravo presenečenje. Veter je bil slabši kot v prvi seriji, a je uspel skočiti dlje - 137 metrov. Ker je imel posledično manj vetrovnega pribitka, je tako imel 0,6 desetinke točke prednosti pred Tandejem. Za Freitaga je to bila sicer 6. zmaga (267,5 točk).

Rekord Johanna Andreja Forfanga:

Anže SEMENIČ je danes bil naš najboljši, pridobil je 5. mest. Njegova daljava 131ih metrov je bila dovolj za uvrstitev med deseterico najboljših (9. mesto - 243,9 točk). Zelo ponosni smo bili tudi na Timija ZAJCA, saj je skočil 134 metrov in se tako uvrstil na 12. mesto (242,6 točk). Imel je sicer najboljše vetrovne pogoje v finalni seriji, v prvi pa najslabše. Peter PREVC je sicer nekaj izgubil (123,5 metrov, 242,5 točk) in na koncu osvojil 13. mesto, a upamo, da ga to ne bo demotiviralo. Jernej DAMJAN je ponovil svoj skok iz prve serije (18. mesto, 127,5 metrov, 238,2 točki).

Skok Timija Zajca v drugi seriji:

Trenutno je v skupnem seštevku svetovnega pokala vodilni Richard FREITAG (NEM) z 190imi točkami. Z 15 točk zaostanka mu sledi Daniel Andre TANDE (NOR), tretji pa je Johann Andre FORFANG (NOR) z 153imi točkami.
Jernej DAMJAN je uvrščen na 7. mestu (113 točk), Anže SEMENIČ na 18. (43 točk), Peter PREVC 20. (39 točk), Timi ZAJC 25. (22 točk) ter Tilen BARTOL na 32. (12 točk).

Jutrišnja tekma se začenja ob 16:00 uri.