NHL: Kingsi še sanjajo končnico, a Nashville lahko nocoj te sanje razblini

2. April 2017 - 12:54 -- Imre

Po neprepričljivi sezoni in toplo hladnimi predstavami, so Los Angeles Kingsi v petek ponoči z zmago v Vancouvru ohranili upe na končnico. Njihovi edini preostali tekmeci Nashville Predatorsi so že včeraj zvečer po našem času dosegli pomembno domačo zmago proti Minnesoti in s tem zmanjšali možnost Kingsov na minimum. Kingsi namreč sedaj potrebujejo 5 zmag iz 5 tekem do konca rednega dela, Nashville pa za potrditev mesta v končnici potrebuje le še eno točko iz štirih preostalih tekem.

ZAHODNA KONFERENCA
WILD CARD
    Te     Z     P     PP   To    DG    PG     Raz.   Z10       Niz
Calgary          78    44    30      4    92    217    210      +7   6-4-0     Zma 1
Nashville        78    40    27    11    91    230    213    +17    7-3-0    Zma 1

----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Los Angeles   77    37    33     7    81    187    189       -2    4-5-1    Zma 2

Nadaljevanje kanadske turneje je bilo za Kingse sicer uspešno, saj so v Vancouvru ugnali domače Canuckse z 2:0. Junak srečanja je bil vratar Kingsov Jonathan Quick, ki je za drugi shutout sezone, v kateri je zaradi poškodbe odigral le 13 tekem, ustavil 35 strelov domačih. Canucksi so sicer imeli več strelov (35-26), medtem, ko so Kingsi dobili bulije (29-26) in imeli več naletov (20-16).

Anže Kopitar je v malo manj kot 21 minutah igre bil 65% uspešen pri bulijih ter enkrat streljal na gol.

Srečanje je bilo odločeno v drugi tretjini. Jarome Iginla je v 33. minuti z dobrim postavljanjem pred vrati in preusmeritvijo ploščka ob igri z igralcem več ukanil domačega čuvaja mreže Ryana Millerja za vodstvo gostov z 1:0. Za končnih 2:0 pa je po samostojno zaključenem protinapadu poskrbel Tyler Toffoli.

Nashville Predatorsi nocoj že ob 22. uri po našem času gostujejo v St. Louisu in lahko z osvojeno točko končajo upe Los Angeles Kingsov na končnico, še pred nocojnšnjo domačo tekmo Kingsov proti Arizoni. Turbulentna sezona Kingsov, ki se je začela z nesrečno poškodbo Jonathana Quicka, se bo tako, končala že po rednem delu. Glavni razlog za neuspeh Kingsov pa niso težave z vratarji ali obramba, temveč napad. Kingsi so namreč prejeli najmanj zadetkov med ekipami Zahodne konference (189) in imajo tretjo najboljšo obrambo lige takoj za Washingtonom (176) in Columbusom (177). Napad pa je po odhodu Milana Lučiča pred sezono, povsem odpovedal, saj je četrti najslabši v ligi (187), takoj za Coloradom (152), Vancouvrom (173) in New Jerseyem (175).

Potem, ko je predsednik in GM Kingsov Dean Lombardi v sezoni 2011/12 s pravimi potezami med sezono sestavil šampionsko ekipo, ki je osvojila svoj prvi Stanleyev pokal, je v zadnjih dveh sezonah z nakupi igralcev povsem zgrešil. Kingsi so iz ene najboljših franšiz lige ponovno padli v povprečje ter se znašli v primežu starega problema neučinkovitosti. Pri tem ni pomagala niti menjava kapetana ekipe, ko je Anže Kopitar nasledil Dustina Browna.