SP Elitne divizije 2017: Po točki proti Švici in porazu s Kanado, Risi danes nad Norvežane

9. Maj 2017 - 16:09 -- Imre

Slovenci so po visokem zaostanku uspešno začeli prvenstvo s točko proti Švicarjem in pričakovano izgubili s Kanadčani. Prvo srečanje proti Švicarjem v soboto, so slovenci začeli nervozno in po nekaj napakah hitro zaostajali z 0:4 že v prvi tretjini. Do izključitve Jana Urbasa na začetku 11. minute so bili Risi enakovreden tekmec Švicarjem, ki so nato uspešno izkoriostili igralca več. Za vodstvo Švice z 1:0 je zadel Andres Ambuhl. Le 12 sekund kasneje je Gaetan Haas poskrbel za 2:0. Pred koncem tretjine se je zgodba ponovila in Loeffel ter Bodnemann sta poskrbela za udobno vodstvo Švicarjev. Zupančič je med odmorom zamenjal nerazpoloženega vratarja Gašperja Krošlja (11 obramb, 73%) z Matijo Pintaričem (17 obramb, 100%). V nadaljevanju so se Risi vrnili v igro, ko je ob igralcu manj Jan Muršak minuto in pol pred konce druge tretjine znižal na 1:4. V zadnji tretjini je sledil juriš Slovenije, še posebej potem, ko je v 46. minuti Žiga Jeglič znižal izid na 2:4. Švicarji so postali nervozni in pričeli delati napake ter prekrške za izklučitev. Tako, so med 52. in 54. minuto na kazensko klop morali kar 3 Švicarji in Jan Urbas je z zadetko za 3:4 izkoristil prednost dveh igralcev več. TIk pred iztekom kazni zadnjemu Švicarju na kazenski klopi je Robert Sabolič poskrbel za izenačenje na 4:4. Do konca rednega dela so bili Risi boljši, a kljub še eni prednosti igralca več niso uspeli priti do zmage. Švicarji so imeli po uvodnem pritisku Slovenije v podaljšku prednost igralca več, a spremembe izzida ni bilo. Odločali so kazenski streli, kjer je bil edini natančen Damien Brunner za zmago Švice s 5:4. Saboliču in Tičarju je Jonas Hiller (19 obramb, 82%). poizkusa ubranil, medtek, ko je Muršak ustrelil mimo vrat.

Slovenija je dobila bulije (28-27), medtem, ko so bili Švicarji boljši v strelih (32-23).

Source video: IIHF youtube

Sobota 6. 5.
12:15
Švica
- Slovenija 5:4** (4:0, 0:1, 0:3, 0:0. 1:0)
Strelci: A. Ambuhl 11'(PP), G. Haas 12', R. Loeffel 17', S. Bodenmann 18'; J. Muršak 39'(SH), Ž. Jeglič 46', J. Urbas 55'(PP), R. Sabolič 56'(PP)
** po kazenskih strelih

V nedeljo se je Slovenija prav tako zgodaj popoldne pomerila s prvimi favoriti Kanado. Slednji so kmalu postavili stvari na svoje mesto in prvo tretjino dobili s 3:0. Nathan MAcKinnon je na začetku druge tretjine dokončal hattrick in poskrbel za suvereno vodstvo Kanade s 5:0. V 36. minuti je kapetan Jan Muršak poskrbel za nekaj upanja in znižanje na 1:5. Vendar zmaga Kanade nikoli ni bila pod vprašanjem, saj sta Mitchell Marner in Jeff Skinner poskrbela za vodstvo s 7:1. Jan Urbas je pred konce srečanja le ublažil poraz z zadetkom za 2:7. V strelih je bilo kar 51-14 v korist Kanade. Gašper Krošelj se je tokrat bolj izkazal, saj je zbral 44 obramb ob 86% uspešnosti. Njegov vratarski kolega pri Kanadi je bil 85% uspešen z 12 obrambami.